Ile może jeden człowiek? Pozytywna inspiracja.

01

Wyobraź sobie, że stosunkowo często (dajmy na to, że w każdy wolniejszy dzień) przejeżdżasz rowerem, czy spacerujesz nad brzegiem miejskiej rzeki. Trasa jest całkiem ładna, ale niestety zaśmiecona. Widok brudnego brzegu jest niestety dość przykry i umniejsza przyjemność jakiej dostarcza spacer, czy jazda na rowerze w tej okolicy.

Właśnie w takiej sytuacji znalazł się bohater dzisiejszej opowieści, którego chciałbym wam dzisiaj przedstawić.

trash

Tommy Klein (aka Tommy Kleyn na Facebooku) to z pochodzenia Holender, mieszkający w Rotterdamie. Jak wspomniałem właśnie  znalazł się w takiej sytuacji, jaką opisałem powyżej. To co różni go od większości ludzie to fakt, że zamiast biernie ją zaakceptować zaczął działać08

„Wypełnienie pierwszego worka na śmieci zajęło mi około 30 minut, ale jedna torba to było za mało, żeby zobaczyć różnicę. Obiecałem więc sobie, że będę wypełniał jeden worek dziennie, za każdym razem, kiedy przejdę w okolicy”.

Swoją pracę dokumentował zdjęciami, które publikował na swoim profilu na Facebooku. Dzięki temu udało mu się wkrótce zebrać kilka osób, gotowych pomóc, co pozwoliło w stosunkowo krótkim czasie zebrać 22 torby śmieci, co spowodowało oczyszczenie z zalegających odpadów całego zaśmieconego odcinka rzeki.

Przesłanie jakie dziś Tommy kieruje do ludzi jest proste:

Jak sam pisze w ramach serwisu Imgur.com „Cała idea skupia się na zmotywowaniu ludzi do wypełniania co roku jednego worka śmieci. Zajmie to mniej więcej 30 minut, a Wy będziecie naprawdę zdziwieni, jak wspaniale człowiek czuje się po skończeniu dzieła. To naprawdę robi różnicę i ma ogromne znaczenie”.

Jak podaje ser03wis goodnewsnetwork.org historia Tommy’ego była na tyle inspirująca, ze po jej upublicznieniu mieszkańcy duńskiego Skagen zebrali ponad tonę plastikowych odpadów z lokalnej plaży.

Praca Tommy’ego została także nagrodzona przez przyrodę, gdyż na oczyszczonym przez niego odcinku zaczęła gniazdować Łyska Zwyczajna (ang. Eurasian Coot; łac. Fulica Atra).

Z tym radosnym akcentem zostawiam was dzisiaj. Wystarczy jeden worek śmieci rocznie (można oczywiście częściej i więcej!) żeby zmienić na lepsze wizerunek Twojej okolicy – udostępniajcie zarażając tym pozytywnym przykładem innych, a w komentarzach publikujcie efekty swoich prac.

cootWS

Żródło:

www.goodnewsnetwork.orgimgur.com, Tommy Kleyn @ Facebook

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s